ועדות איגוד תיאטרון הפלייבק בישראל

כל המכהנים בתפקידים הרשמיים במסגרת האיגוד עושים זאת בהתנדבות מלאה.

ועד מנהל

חוק העמותות קובע, כי על חברי הוועד המנהל מוטלת אחריות לפעול לטובת העמותה במסגרת מטרותיה בהתאם לתקנון והחלטות האסיפה הכללית. בהתאם לפסיקת בתי המשפט, על חברי הוועד מוטלת חובת האמון, הזהירות והמיומנות לפעול לטובת העמותה, ובכלל זה, להגשמת מטרותיה. על הוועד המנהל לקבוע את מדיניות העמותה בכפוף להחלטות האסיפה כללית, להכין את תוכניות העבודה של העמותה, לקבוע עקרונות למימון הפעילות, סדרי עדיפויות בין אפשרויות הפעולה השונות, לאשר תקציב שנתי ולעקוב אחרי מצבה הכספי של העמותה. בוועד חייבים לכהן לפחות שני חברים.

עמליה הדר

יו"ר האיגוד מאז יוני 2016. שחקנית מקצועית בוגרת בית צבי ובעלת תואר בחינוך ובתיאטרון; שיחקה על במות תיאטרון מקצועיות ובטלוויזיה. פלייבקיסטית מאז 2007; מורה ובימאית תיאטרון ומנחה קבוצות; מאמינה בנתינה ובשיתופי פעולה, ובאלתור כדרך חיים: להסכים לא לדעת, אלתור זה ויתור וכן בכיף. מאמינה ביכולת של הפלייבק ליצור קהילה, דיאלוג והכרה בנראטיב של האחר וכסוכן לשינוי חברתי. מכהנת כוועדת ההיגוי מאז פסטיבל תיאטרון הפלייבק השני. חברת איגוד הפלייבק הבינלאומי ה-IPTN. חובבת סקרנות, הומור ומודעות.

יגאל בר און

גזבר האיגוד מאז שנת 2014. בוגר לימודי פלייבק ואימפרוביזציה. שחקן בקבוצות פלייבק משנת 2008. כיום חבר בשתי קבוצות פלייבק: ״דאנס סטורי״ ו-״פרק ב'". פרסומאי בעל ניסיון של כ-40 שנה. כיום, מנכ"ל איגוד הפרסום הישראלי ומנכ"ל ה"בצפר של חברות הפרסום". הידע והניסיון שצבר, מביא לאיגוד שילוב של ידע והבנה בשיווק, במטרה לקדם את התחום בארץ, להביא להצטרפות חברים נוספים לאיגוד, ולהגדיל את קהילת חובבי ושחקני הפלייבק בישראל.

ד"ר רינת שחף ברזילי

גזברית האיגוד מאז יוני 2016. מנחה את קבוצת "אופלייבק" – אנסמבל מנחי האוניברסיטה הפתוחה. שחקנית פלייבק מאז 2007. מנחה ומרכזת הוראה בתחום של הערכה בחינוך באוניברסיטה הפתוחה ומנחה סדנאות בקרב צוותי הוראה ואנשי חינוך. בוגרת קורס Leadership בהנחיית ג'ונתן פוקס. מדריכה מוסמכת לתיאטרון פלייבק מטעם מרכז הפלייבק העולמי (CPT). שותפה במחקר אודות תרומת תיאטרון הפלייבק להכשרה ולפיתוח מקצועי של מורים. חברת איגוד הפלייבק הבינלאומי ה-IPTN.

שירלי ליגום

חברה בוועד המנהל מאז 2014. שחקנית ומנחה פלייבק משנת 2002 בקבוצת "משחק מהחיים" בניהולה של אביבה אפל. הקימה את הקבוצות  "פרק ב'", ו"דאנס סטורי" פלייבק בתנועה ומנחת את קבוצת "הרגע". מנחה סדנאות פלייבק בארץ ובעולם. סיימה Leadership בשנת 2011 באנגליה בהנחייתו של ג'ונתן פוקס, ומוסמכת ב- Center Playback Theatre as an Accredited Trainer. מנהלת את פורום הפלייבק למנחים בשיתוף עם יעל רינג. חברת איגוד הפלייבק הבינלאומי ה-IPTN. בעלת קליניקה פרטית לפסיכותרפיה פרטנית וקבוצתית למבוגרים בתל אביב-יפו. בוגרת תואר ראשון באומנויות מאוניברסיטת, ברקלי קליפורניה; טיפול קבוצתי מהאוניברסיטה העברית, ירושלים; בעלת תואר שני  בטיפול באומנויות, האוניברסיטת חיפה התמחות בטיפול בתנועה; בוגרת פסיכותרפיה למבוגרים של מכון אדלר. ביימה באופרה הישראלית ושיחקה בתיאטרון תמונע.

ועדת אתיקה

בסמכות ובאחריות וועדת האתיקה לברר לעומק וליישב תלונות על הפרת הקוד האתי של האיגוד, ע"י חבריו. בסמכות הועדה, יחד עם היו"ר והוועד המנהל, להשעות זמנית חבר איגוד, עד להצבעה בעניינו באסיפה הכללית. במקרים שבהם תקבל הוועדה תלונות אתיות לגבי אנשים שעוסקים בתיאטרון פלייבק ואינם חברי האיגוד, יהיה עליה לברר את התלונה לעומק ולמצוא פתרון שעולה בקנה אחד עם הקוד האתי של האיגוד. לא ימצאו בוועדה זו שני אנשים שחברים באותה קבוצת פלייבק.

אבי ראובני

חבר ועדת האתיקה מאז יוני 2016. מנחה את קבוצת שקוף הירושלמית. מנחה קבוצות וסדנאות פלייבק לאנשי מקצוע ולקהל הרחב. עובד סוציאלי, מטפל פרטני וקבוצתי.
חוקר את העולמות המשתרגים בין ובתוך תיאטרון פלייבק, תנועה וטיפול.

אפרת עשירי

חברת ועדת האתיקה מאז יוני 2016. שחקנית ומנחה בתיאטרון הפלייבק מזה 25 שנה. מייסדת ומנחה את קבוצת "שילובים בגליל", שלצידו פועל בית הספר לתיאטרון פלייבק בגישה חברתית בעברית ובערבית. בעלת תואר שני באמנות התיאטרון מטעם אוניברסיטת תל אביב. הוכשרה בתחומי הטיפול, החברה והקהילה.

ועדת ביקורת

ועדת הביקורת היא אחד ממוסדות העמותה המתחייבים בחוק, ויש לה תפקיד מהותי בבדיקת התנהלות העמותה ומסודותיה ובכלל זה בדיקת התאמת פעילות העמותה בפעול למטרותיה, בעילות ובחיסכון.

על ועדת הביקורת לכלול לפחות שני חברי עמותה שיבחרו על ידי האסיפה הכללית, ולקיים כמה ישיבות בשנה.

אלון ציון פורת

חבר ועדת ביקורת מאז יוני 2016. מתרגל וחוקר פלייבק משנת 2005. מנחה את הקבוצות "מעגלי סיפורים" ו"פלייבק ביה"ל" (מיועד למשפחות של מתמודדי נפש). בשנים האחרונות לומד וצועד בדרך הפילוסופיה כדרך חיים; שילב את אהבתו לחוכמה ולתרגול פלייבק והוציא לאור ספר שמחבר בין שניהם "הלמה של תיאטרון הפלייבק".
מאמין בפלייבק כפלטפורמה להתפתחות רבת מישורים וככלי פרקטי לאיזון ולטובת החברה.

אורלי קובו

חברת ועדת ביקורת מאז יוני 2016. בוגרת קורס הנחיית פלייבק של אביבה אפל. מנחה את קבוצת הפלייבק "אספמיה"; מייסדת, מנחה ושחקנית באנסמבל תיאטרון הפלייבק Let's Play. שותפה בפרויקט "אוצרות במה", עם נילי לוברני-רולניק; שחקנית בקבוצת "אופלייבק" של האוניברסיטה הפתוחה. מנחת סדנאות מוזיקה ואלתור בפלייבק. חברת סגל ההוראה האקדמי במחלקת מדעי הטבע והחיים, האוניברסיטה הפתוחה, רעננה. מרצה בפרויקטים למחוננים, היחידה לנוער-שוחר-מדע, אוניברסיטת ת"א.